Architect
Broekbakema
Opdrachtgever
Ashram College, SCOPE Scholengroep
Aannemer
ADS Groep
Fotograaf
Diederik Lieftink Photography
Opleverdatum
2024
Provincie
Zuid-Holland
Het Ashram College is een eigentijdse school voor vmbo, havo, atheneum en gymnasium. Het voormalige gebouw in Alphen aan den Rijn was sterk verouderd, waardoor een compleet nieuwe school het uitgangspunt werd.
Het creëren van een inspirerende leeromgeving, waarbij optimaal gebruik werd gemaakt van de beperkte ruimte en slim hergebruik van bestaande structuren stond centraal. Voor het Ashram College zijn materialen uit het oude gebouw hergebruikt; Zo zijn onder andere de houten plafonddelen verwerkt in de nieuwe wanden. Kenmerkend aan het gebouw zijn de ruime glaspartijen en zetwerken in oranje/bruine kleur en de typische ronde metselwerk gevels.
Door de toepassing van hoog geïsoleerde aluminium profielen in combinatie met triple beglazing is een grote bijdrage aan dit energiezuinige gebouw geleverd. Lieftink Geveltechniek produceerde en monteerde de 250 kozijnen met vaste elementen en draaikiepvleugels en twee enorme vliesgevels. Voor de kozijnen en vliesgevels is gekozen voor de opvallende kleur RAL 20001. De kozijnen worden in-house gecoat in onze geavanceerde poedercoatstraat. Dankzij deze hoogwaardige afwerking bieden we een duurzame conservering én een vrijwel onbeperkt palet aan kleurmogelijkheden zodat esthetiek, kwaliteit en ontwerpvrijheid hand in hand gaan.
Deze nieuwe school biedt ruimte voor circa 1450 leerlingen die in een prettige frisse leefomgeving hun lessen gaan voortzetten.